Tydzień Promocji Zdrowia. Dzieciaki Mleczaki.

W naszym przedszkolu od wielu lat systematycznie i planowo prowadzone są zorganizowane działania w zakresie promocji zdrowia. Powszechnie wiadomo, że w życiu nie ma nic ważniejszego niż zdrowie, które w tym szczególnym czasie jeszcze bardziej doceniamy. Dlatego końcem kwietnia zaplanowaliśmy Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem “W zdrowym ciele zdrowy duch”, który połączony był z realizacją projektu “Dzieciaki Mleczaki”. Podczas tego tygodnia dzieci wraz z rodzicami tworzyły piramidę zdrowia, gimnastykowały się i odświeżały swoją wiedzę o higienie osobistej. Realizując projekt “Dzieciaki Mleczaki”, dzieci dowiedziały się, że mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie niesie wiele walorów zdrowotnych dla naszych organizmów. Niektórym przedszkolakom udało się odwiedzić gospodarstwo i na własne oczy zobaczyć, skąd się bierze mleko. Inni samodzielnie lub z małą pomocą rodziców wykonali potrawy z mleka i jego produktów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy od obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *