Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów oraz pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci pt. „The Dot” (“Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Uczniowie, którzy spędzali czas w świetlicy, wspólnie oglądali film „The Dot”, następnie mogli zrobić wiele „kropkowanych” prac plastycznych, które możemy podziwiać na tablicy. Dzieci aktywnie wykonywały zadania z tytułową bohaterką, wycinając kropki i układając je zgodnie z podanym schematem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *