Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak  i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poszerza słownictwo,  znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje, jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W rolę czytających wcielili się uczniowie klas 1-3 , czytając jedno z opowiadań książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków. Dzieci chętnie prezentowały kolejne rozdziały, głośno czytając przygody Słodziaków. Uczniowie samodzielnie wykonali zakładki do ulubionej książki metodą origami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *